Blog o trekkingach

Sprawdź moje wpisy blogowe na temat wycieczek i tras trekkingowych w Nepalu.

Annapurna

Annapurna to nie tylko jeden z ośmiotysięczników a także piękny rejon, który cieszy się ogromną popularnością już od kilkunastu lat. Wpływ na to ma fakt, że masyw ten został jako pierwszy zdobyty przez trekkerów. Annapurna to szczyt, który ma ponad 8091m n.p.m. Jak więc się domyślacie trekking do niego wcale nie należy do łatwych i prostych. Annapurna to dostępne trekkingi wokół niej a także sanktuarium. Oprócz tras trekkingowych można wziąć także udział w w świetnej atrakcji przeznaczonej dla turystów i podziwiać ten masyw z punktu widowiskowego Poon Hill. 

Jaką trasę wybrać?Annapurna

Przed wyborem trasy trekkingowej w pierwszej kolejności można udać się do lekarza aby określił nasz stan zdrowia. Ponadto trzeba sprawdzić naszą kondycję wybierając do na wyprawę w polskich Tatrach.

Chodź tempo trekkingu jest dostosowane do nas należy jednak pamiętać, że czasem wędrówki zajmują 4 a czasem nawet 6 godzin. Dlatego ważne jest abyście podczas jego trwania nie napotkali na nieprzyjemne sytuację. 

Jeżeli jedziesz pierwszy raz można wziąć pod uwagę Annapurna Circuit Treak jeżeli natomiast jedziesz kolejny raz warto zdecydować się na Annapurna Base Camp Trek.

Czy należy wynająć przewodnika w Nepalu?

Wiele tras można spokojnie przejść bez przewodnika. Jedyne co trzeba zrobić to kupić mapę w dużych miastach jak na przykład stolicy. Jest to jednak temat, który należy poddać dyskusji. 

 

Skontaktuj się ze mną