Blog o trekkingach

Sprawdź moje wpisy blogowe na temat wycieczek i tras trekkingowych w Nepalu.

Nepal wycieczka

Przyjazd do Nepalu nie musi zawsze oznaczać śnieżnych wypraw trekkingowych. Nepal wycieczka to doskonała okazja na poznanie tak bogatego w kulturę azjatycką kraju. Być może to jednej z najuboższych i bardzo słabo zurbanizowanych państw to cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Nepal wycieczka dla każdego kto go odwiedził jest doskonałym obszarem walorów krajoznawczych. 

Zapewne każdy z nas zna przepiękne rododendrony, które właśnie w tym państwie kwitną w przepięknych kolorach i barwach. Można nie tylko je zobaczyć podczas trekkingów ale również wycieczek krajoznawczych.

Nepal wycieczka to okazja podczas której należy odwiedzić wiele ważnych zabytków i miejsc. Poniżej przedstawię jakie.

 

Co należy odwiedzić w Nepalu?Nepal wycieczka

  • Katmandu- przede wszystkim należy odwiedzić stolice nepalską, czyli Kamandu, która w każdej porze tętni życiem. Zapach kadzideł sprawi, że poczujecie klimat i aurę tego miejsca. W mieście znajduje się wiele kapliczek i stup, które mówią o nepalskiej kulturze.

 

  • Park Narodowy Chitwan- można w nim zobaczyć prawdziwe nosorożce, słonie czy niedźwiedzie. Na terenie parku można poruszać jeepem co sprawia, że czekają wasz wspomnienia o których będziecie pamiętacie przez wiele lat.

 

  • Pokhara- to właśnie w tym mieście znajduje się wodospad Devil ale także jaskinia. Sarangkot to góra, z której można podziwiać przepiękne widoki na najwyższe góry świata. 

 

Skontaktuj się ze mną