Blog o trekkingach

Sprawdź moje wpisy blogowe na temat wycieczek i tras trekkingowych w Nepalu.

Trekking wokół Annapurny

Annapurna jest masywem, który należy do ośmiotysięczników zdobytych jako jeden z pierwszych. W Himalajach czekają na Ciebie zapierające w piersi widoki. Trekking wokół Annapurny to nie tylko zaśnieżone, trudno dostępne trasy ale także górskie wioski, w których mieszkają przyjaźni mieszkańcy na co dzień trudniący się klimatem tego państwa. Trekking wokół Annapurny to znana himalajska trasa, która z roku na rok przyciąga coraz większą ilość turystów. 

Trekking wokół Annapurny to niekiedy trudne momenty, które wymagają od nas dobrej aklimatyzację. Po trudach jakie włożymy w trekking można następnie wybrać się baseny termalne Tatopani!

Co zobaczę podczas trekkingu?Trekking wokół Annapurny

Podczas trekkingu nie tylko zobaczymy ogromny masyw Annapurny ale także słynną przełęcz Thorung La i wiele nieziemskich lodowatych widoków. Trekking wokół Annapurny rozpoczyna się od przyjazdu do Katmandu, dlatego warto tam wybrać się na Durbar Square, świątyni - Swayabhunath, Bakhtapur czy Pashuptinath.

Dlatego Nie można ominąć tego miasta. Ponadto sam przyjazd na trekking to patrzenie na przepiękne widoki z lotu ptaka. Dla kochających ekstremalne warunki warto skorzystać z raftingu na rzece Kali Gandaki, który zapewni doskonałe emocję. 

Trekking wokół Annapurny jeszcze niedawno można była okrążyć w ciągu miesiąca. Dzisiaj trekking może już trwać tylko 18 dni jak i 24 dni. Wpływ na to ma fakt, że jaka jest wasza kondycja fizyczna. 

 

 

Skontaktuj się ze mną