Blog o trekkingach

Sprawdź moje wpisy blogowe na temat wycieczek i tras trekkingowych w Nepalu.

Wyjazd Nepal

Królestwo Himalajów jest spełnieniem marzeń dla nie jednego trekkera. Jednak jak należy także pamiętać, że wyjazd Nepal nie oznacza tylko trekkingu ale posiada tak bogatą kulturę, że każdy powinien go odwiedź. Wyjazd Nepal to doskonała okazja na odwiedzenie nepalskich miejsc religijnych, których jest wiele w tym państwie.

Ponadto Nepal jest jednym z najdzikszych zakątków świata a stopień zurbanizowania tego kraju jest niestety skutkiem jego umiejscowienia. Nepal otoczony jest w Środkowej części Himalajów i sąsiaduje z Indiami a także Chinami. Brak dostępu do morza również nie jest dobrą stroną tego kraju jednak unikatowe widoki jakie można zobaczyć z samolotu rekompensują wszystko!

Nie tylko trekkingWyjazd Nepal

Wyjazd Nepal to wyśmienita okazja od ucieknięcia od rzeczywistości i poznanie kraju kontrastów. Jak się domyślacie w Nepalu raczej nie znajdziecie pięcio gwiazdkowych hoteli. Jednak to właśnie jest najlepsze w Nepalu. Poznanie kultury następuje przez nocleg na przykład nocleg w kątach rdzennych mieszkańców.

Co polecimy zwiedzać?

W pierwszej kolejności na waszej top liście powinna znaleźć nepalska stolica- Katmandu. To właśnie od niej zaczyna się wasza podróż. Powinniście się udać na Durbar Square, która została wpisana na listę zabytków UNESCO. 

W Katmandu znajduje się również wiele przyulicznych restauracji, w których skosztujecie przepysznych nepalskich przysmaków. 

Wyjazd Nepal to najlepsze rozwiązanie na każdą podróż! 

 

Skontaktuj się ze mną